Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
MENU
Bezplatná linka: 800 800 234 Kontaktujte nás
cs
en
cs
en

Novinky z médií

Čeští vědci vymysleli, jak lépe zahubit nádorové buňky

04.12.2017

Čeští vědci vyvinuli způsob, jak nádorovou buňku zabít a za pomoci toxické látky, takzvaného diverzanta, zničit i další rakovinné buňky v jejím okolí.

více

Země EU málo investují do prevence chronických nemocí

24.11.2017

Členské země Evropské unie nedávají dost peněz na prevenci chronických onemocnění, přestože výdaje na jejich léčbu tvoří přes tři čtvrtiny jejich zdravotnických rozpočtů.

více

Unikátní české řešení upozorní cukrovkáře, pokud mu hrozí hypoglykemický šok

22.11.2017

Miniaturní český glukometr XGLU je velký jen jako kreditní karta a chytře spolupracuje s mobilním telefonem. Patentovaný přístroj na měření cukru v krvi chce český start-up XGLU uvést příští rok do sériové výroby.

více

Berete příliš často antibiotika? Každý rok kvůli tomu zemřou desítky tisíc lidí

16.11.2017

Na následky infekce způsobené bakteriemi odolnými vůči antibiotikům zemře v EU ročně přibližně 25 000 lidí. Náklady, které se vydají na léčbu těchto infekcí jsou 1,5 miliardy eur.

více

V Česku přibylo 194 nových pacientů s HIV

07.11.2017

V Česku letos za prvních devět měsíců přibylo 194 nových pacientů s virem HIV. Nemoc AIDS propukla u 31 lidí a od ledna do září na ni zemřelo 13 nemocných.

více

Díky objevu českých vědců uvede americká společnost na trh lék, který vypíná spouštěč rakoviny

01.11.2017

Vědci z plzeňské Bioptické laboratoře našli v jednom typu nádoru slinných žláz zmutovaný gen, který spouští rakovinu.

více

České úspěchy v biotechnologiích a farmacii

27.10.2017

Letošní medicínské a biotechnologické objevy českých vědců mohou v případě úspěchu v budoucnu pomáhat milionům lidí.

více

Včasná diagnóza revmatoidní artritidy může vést až k remisi onemocnění

24.10.2017

V obecném povědomí jsou revmatická onemocnění spojována s vyšším věkem. Ve skutečnosti však postihují všechny věkové kategorie, výjimkou nejsou ani děti.

více

Do nemocnic chce stát investovat 20krát méně než v roce 2003

20.10.2017

Stát chce příští rok investovat do nemocnic téměř dvacetkrát méně než v roce 2003. V návrhu rozpočtu je 274 milionů korun, letos to bylo 630 milionů a před 15 lety přes pět miliard korun.

více

Lidé možnost nákazy virem HIV stále podceňují. I na Ostravsku

19.10.2017

Lidé stále podceňují možnost nákazy virem HIV. V Česku žije podle průzkumu Státního zdravotního ústavu z konce srpna tohoto roku 3 087 osob s diagnózou HIV.

více

Olomoučtí vědci zkoumají rakovinu slinivky, cílem je včasná diagnóza nemoci

17.10.2017

Projekt onkologické a chirurgické kliniky Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci pracuje na odhalení biochemických pochodů a mutace genů, které se podílejí na vzniku i průběhu rakoviny slinivky břišní.

více

Stále více lidí má zdravotní potíže spojené s onemocněním kloubů

12.10.2017

Nemoci pohybové soustavy jsou druhou nejčetnější skupinou nemocí, se kterou Češi marodí, hned po nachlazení. Právě ode dneška začíná Světový týden kostí a kloubů, který si dává za úkol pomoci pacientům přijít těmto nemocem na kloub.

více

Po Ústí se šíří žloutenka, nemocných už jsou desítky

10.10.2017

Epidemie žloutenky typu A se v posledních týdnech naplno rozjela v Ústí and Labem. Takzvanou nemocí špinavých rukou je momentálně nakaženo 143 osob.

více

Cena Grantové agentury ČR za novou naději pro HIV pozitivní pacienty

06.10.2017

Cenou Grantové agentury ČR za nejlepší projekty základního výzkumu byl oceněn i projekt české molekulární bioložky zaměřený na hledání látek schopných blokovat tvorbu retrovirových částic.

více

Nečekaný byrokratický příkaz, nemocnice musí zaplatit miliony

04.10.2017

Nemocnice čekají náklady možná i v řádech desítek milionů kvůli evropskému nařízení na ochranu osobních údajů. To začne platit v průběhu května příštího roku a dotkne se nejen lékařských zařízení ale také škol, ministerstev, krajů či soukromých firem.

více

Zdraví národa

Darujte zdraví se startovacím balíčkem vyšetření
Darujte zdraví se startovacím balíčkem vyšetření Myslíte si, že dokážete správně poslouchat své tělo? Některé příznaky zdravotních potíží bývají tak nenápadné, že je ani nemusíte zpozorovat. Anebo možná pociťujete obtíže, nad kterými mávnete rukou. Přičítáte je například únavě či podráždění. Jejich původ však může být hlubší a odhalí ho pouze rozbor krve. Zajít na odběr zabere jen pár minut, a přitom to může doslova zachránit život. A i když se to zdá jako klišé, pamatujte, že zdraví je to nejcennější, co máme, a vždy se vyplatí podchytit případný problém včas.
5 surovin pro nejlepší podzimní polévku
5 surovin pro nejlepší podzimní polévku Říká se, že v jednoduchosti je krása. Při vaření to platí dvojnásob. Stačí pár základních surovin v té správné kombinaci a dobrota je na světě.
Revma umí potrápit. Zjistěte, jak je na tom Česko
Revma umí potrápit. Zjistěte, jak je na tom Česko Téměř 2 150 pacientů mohlo díky preventivnímu programu Zdraví národa zjistit, zda jim nehrozí revmatoidní artritida nebo jiné autoimunitní onemocnění. Celkem 96 pacientů obdrželo nepříznivé výsledky, nicméně mohli díky této informaci aspoň začít léčbu.
Blogerka Renata: Skvělý nápad, jak vyzrát na odběry krve u mrňousků
Blogerka Renata: Skvělý nápad, jak vyzrát na odběry krve u mrňousků Obdivuju lidi, kterým slova „krevní odběr“ ve spojení s bílým pláštěm nenahání husí kůži. Bohužel mezi ně nepatřím. Při pohledu na jehlu většinou blednu, a to už od dětství.

Zjistěte i vy,
jak na tom jste

Trojboj: játra, slinivka a ledviny371 Kč Objednat online
Trojboj: játra, slinivka a ledviny
Funguje moje štítná žláza, jak má?952 Kč Objednat online
Funguje moje štítná žláza, jak má?
Vitamín D: aby netrpělo srdce ani nálada1745 Kč Objednat online
Vitamín D: aby netrpělo srdce ani nálada
Všechna vyšetření...