Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
MENU
Bezplatná linka: 800 800 234 Kontaktujte nás
cs
en
cs
en

Novinky z médií

Chřipková epidemie s Česku

20.02.2018

Chřipková epidemie byla v Česku vyhlášena na začátku února. Do konce minulého týdne této virové nemoci podlehlo 33 lidí.

více

Češi podceňují prevenci

19.02.2018

Češi podceňují preventivní prohlídky, chodí na ně jen čtyři z deseti dospělých. Lékař by měl v rámci prohlídky pacienty poslat také na odběry krve.

více

V Česku bylo letos zaznamenáno už 11 případů spalniček

06.02.2018

V Česku bylo letos zaznamenáno už 11 případů spalniček, což je víc než za celý rok 2016. Loni byla epidemie v Moravskoslezském kraji, onemocnělo 130 lidí, v roce 2014 jich bylo přes 200.

více

Počet lidí s rakovinou tlustého střeva klesá

31.01.2018

Česká republika už není zemí s nejvyšším výskytem rakoviny konečníku a tlustého střeva na světě a s nejvyšší úmrtností na ně.

více

Virus HPV je závažnější než HIV

25.01.2018

Počet nádorů a dalších nemocí způsobených lidským papilomavirem (HPV) v posledních letech roste. Podle Světové zdravotnické organizace je jeho epidemie závažnější než HIV.

více

Zdravotně gramotní chodí méně často k lékaři

19.01.2018

V ČR je podle mezinárodního průzkumu nízká zdravotní gramotnost zhruba o deset procent častější než průměr v EU.

více

Počet HIV pozitivních u nás neustále a rychle roste

15.01.2018

Česko patří mezi země s vůbec nejvyšším podílem nově infikovaných v populaci mužů majících sex s muži.

více

Umělá inteligence od Google pozná z lidského oka riziko srdeční poruchy

12.01.2018

Podle nového výzkumu lze ze snímků sítnice poznat díky umělé inteligenci riziko srdeční poruchy, věk člověka, systolický krevní tlak, zda lidé kouří, hladinu cukru v krvi a také riziko vážných srdečních příhod.

více

Podle nové studie alkohol poškozuje kmenové buňky

05.01.2018

Alkohol může způsobovat neopravitelné genetické poškození kmenových buněk, varují vědci ve studii, která může pomoci s vysvětlením toho, jaký je vztah mezi konzumací alkoholu a vznikem rakoviny.

více

Vytenis Andriukaitis: Riskujeme, že se medicína vrátí do 19. století

02.01.2018

Evropská komise vyzve členské státy, aby do konce příštího roku začaly přítomnost léků v odpadní vodě pečlivě monitorovat.

více

Cukrovka ovlivňuje rozmnožování savců včetně člověka

18.12.2017

Vědci z výzkumného centra Biocev ve Vestci u Prahy zkoumali, jaký je vztah mezi neplodností a cukrovkou, a jak tato nemoc ovlivňuje reprodukci i v následujících generacích.

více

Nový ministr zdravotnictví se chce nejdřív věnovat eReceptu

14.12.2017

Nový ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) bude nejdříve řešit problém zavádění elektronických receptů, předložil už návrh změny zákona.

více

Čeští vědci vymysleli, jak lépe zahubit nádorové buňky

04.12.2017

Čeští vědci vyvinuli způsob, jak nádorovou buňku zabít a za pomoci toxické látky, takzvaného diverzanta, zničit i další rakovinné buňky v jejím okolí.

více

Země EU málo investují do prevence chronických nemocí

24.11.2017

Členské země Evropské unie nedávají dost peněz na prevenci chronických onemocnění, přestože výdaje na jejich léčbu tvoří přes tři čtvrtiny jejich zdravotnických rozpočtů.

více

Unikátní české řešení upozorní cukrovkáře, pokud mu hrozí hypoglykemický šok

22.11.2017

Miniaturní český glukometr XGLU je velký jen jako kreditní karta a chytře spolupracuje s mobilním telefonem. Patentovaný přístroj na měření cukru v krvi chce český start-up XGLU uvést příští rok do sériové výroby.

více

Zdraví národa

Netradiční použití koření pro vaše zdraví
Netradiční použití koření pro vaše zdraví Krásně voní a jídlo i nápoje po něm získají neodolatelný šmak. Povzbuzuje centrální nervovou soustavu a usnadňuje zažívání. To ale zdaleka není vše, co koření může nabídnout.
Jak proměnit přílohu ve skvělý hlavní chod
Jak proměnit přílohu ve skvělý hlavní chod Spousta lidí má zeleninu zažitou jako přílohu k masu nebo součást salátu. Přitom obzvlášť v zimě se s ní dá kouzlit na nejrůznější způsoby. Zaměřte se na druhy, které jsou u nás doma, jako je například růžičková kapusta, červená řepa, mrkev či celer. A protože bychom měli denně sníst kolem 400 gramů zeleniny, je skvělý nápad připravit si ji jako hlavní chod. Naše recepty zasytí, zahřejí a zároveň dodají potřebné živiny.
Co se doopravdy děje během spánku
Co se doopravdy děje během spánku Dobrý spánek je pro zdraví nezbytný. Osm hodin je podle odborníků optimální čas odpočinku pro dospělého člověka. Dlouhodobá spánková deprivace může zvyšovat riziko zdravotních problémů, jako je vysoký krevní tlak, srdeční choroby nebo cukrovka.
Co jsem se naučila pro dobrou náladu
Co jsem se naučila pro dobrou náladu Dlouhá léta jsem se profesně věnovala cílové skupině náctiletých, pro něž je ono magické „být sám sebou“ jedním z velkých úkolů, kterými mají v tomto ožehavém období projít. Člověk je stíhán myšlenkami, co by ne/měl, ne/chtěl a jak moc je jeho pravé já ovlivněno rodinou, kamarády a dalšími vzory.

Zjistěte i vy,
jak na tom jste

Trojboj: játra, slinivka a ledviny371 Kč Objednat online
Trojboj: játra, slinivka a ledviny
Funguje moje štítná žláza, jak má?952 Kč Objednat online
Funguje moje štítná žláza, jak má?
Vitamín D: aby netrpělo srdce ani nálada1745 Kč Objednat online
Vitamín D: aby netrpělo srdce ani nálada
Všechna vyšetření...