Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
phone-ico

Bezplatná linka:

800 800 234

Životní prostředí

Součástí společnosti synlab czech je také analytická laboratoř ANECLAB s.r.o., která nabízí širokou škálu analýz všech typů - rozbory vod, zemin, odpadů, potravin, kosmetiky a hraček.

V současnosti, kdy převládá trend sledování složení, kvality potravin a kosmetiky, a snaha si vybírat ty produkty, které neobsahují žádné chemické látky nebo co nejmenší jejich množství, se zvyšuje také význam sledování a porovnávání kvality vody, kterou pijeme nebo jinak využíváme.

Laboratoř ANECLAB je připravena provést akreditované odběry a rozbory. Případů, kdy můžete využít jejich služeb, je celá řada:

  • Zajímá vás, jak kvalitní vodu z vlastního zdroje pijete a zda je vhodná i pro kojence. Neexistuje žádný předpis pro sledování kvality vlastního zdroje pitné vody, tedy studny. Je ve vašem zájmu kvalitu vody minimálně jednou ročně ověřit laboratorním rozborem.
  • Máte podezření na zhoršenou kvalitu kohoutkové vody, např. vlivem domovního rozvodu vody.
  • Chcete ověřit účinnost domácího filtračního zařízení.
  • Potřebujete výsledky rozboru ke kolaudaci vlastní studny nebo vrtu.
  • Jste zahrádkář a zajímá vás, zda voda, kterou zaléváte svou úrodu, je k zalévání vhodná, zda vám do studny neprosakuje sousedova jímka a zda zemědělská půda neobsahuje nebezpečné látky z odstraněných železničních pražců, hnojiv, nebo odpadních vod.
  • Máte povinnost sledovat účinnost domácí čistírny odpadních vod (DČOV) vzhledem ke kvalitě vypouštěných odpadních vod. Při neplnění této povinnosti lze v přestupkovém řízení uložit vysokou pokutu.

Aktuálně
29.06.2017 - 7.7.2017 Znojmo - uzavřena ambulance i odběrová místnost
Pokračovat ve čtení
27.06.2017 - Omezení provozu - odběrové pracoviště Branická, Praha 4
Pokračovat ve čtení
27.06.2017 - Letní provoz laboratoří
Pokračovat ve čtení