Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací
MENU
Bezplatná linka: 800 800 234 Kontaktujte nás
cs
en
cs
en
Laboratoř Praha, Jankovcova 2

Laboratoř Praha, Jankovcova 2

Adresa:
Jankovcova 2, 170 00 Praha 7

Vedoucí pracoviště:
Ing. Anabela Čížková

Provozní doba:
nepřetržitá

Na tomto pracovišti neprovádíme odběry krve. Využijte naše odběrová pracoviště.

Osvědčení o akreditaci:
OA č. 8088_Laboratoř Praha, Jankovcova 2_15189_62-2018

Laboratorní příručka:
VD.PJ 02 Laboratorní příručka
VD.PJ 02 Laboratorní příručka_Příloha č. 4 Hlášení výsledků v kritických intervalech - Biochemie
VD.PJ 02 Laboratorní příručka_Příloha č. 5 Hlášení výsledků v kritických intervalech - Hematologie

Laboratorní metody:
Seznam metod

Odloučená pracoviště:
Odloučené pracoviště Praha, Seydlerova 2451/8, 1158 00 Praha 5
Odloučené pracoviště Praha, Ostrovského 3, 150 00 Praha 5 
Odloučené pracoviště Kralupy nad Vltavou, Nerudova 1093, 278 01 Kralupy nad Vltavou
Odloučené pracoviště Hradec Králové, Foerstrova 1655/1, 500 02 Hradec Králové
Odloučené pracoviště Chomutov, Libušina ul. 3240/4, 430 01 Chomutov

 

Zobrazit na mapě

< zpět na přehled

Zdraví národa

Pohlídejte si „zlý“ cholesterol
Pohlídejte si „zlý“ cholesterol Téměř tři čtvrtiny Čechů mají vysokou hladinu cholesterolu v těle. Většina naší populace z toho důvodu čelí hrozbě vážných kardiovaskulárních chorob, jako je například srdeční infarkt. To potvrzují i smutné údaje Ústavu pro zdravotnické informace a statistiku, podle kterých měly vloni tyto choroby v České republice na svědomí 40 % úmrtí. Abyste předešli vzniku takových zdravotních komplikací, je potřeba hlídat si hladiny „hodného“ HDL a „zlého“ LDL cholesterolu v krvi. Rozbor krve je vhodné podstoupit jednou ročně.
9 důvodů, proč byste si měli nechat preventivně vyšetřit játra
9 důvodů, proč byste si měli nechat preventivně vyšetřit játra Největší vnitřní orgán lidského těla, který zastává mnoho nezastupitelných funkcí. Detoxikuje organismus, vyrábí žluč, převádí živiny ze stravy, čistí toxiny z krve, rozkládá tuky, alkohol a mnohé další. Řeč je o játrech, která jsou v České republice druhým nejčastěji transplantovaným orgánem. Jaterní onemocnění totiž může léta probíhat skrytě a projevit se až v pozdní fázi, kdy je léčba již velmi obtížná. Důvodů častého selhání jater je mnoho, lze mu ale předcházet, a to především zdravou životosprávou v kombinaci s pravidelnou kontrolou jejich stavu krevním testem. Z jakých důvodů byste si na vyšetření měli určitě zajít?
Co všechno lze zjistit z vyšetření krve
Co všechno lze zjistit z vyšetření krve Fungují vaše ledviny a játra správně? Máte v pořádku imunitu či zdravou hladinu cukrů a tuků v krvi? To vše se dozvíte z krevního rozboru. Výsledky mohou poukázat také na nedostatek vitamínů či minerálů v těle nebo upozornit na probíhající infekci. Kromě toho odhalí i závažné nemoci, které zajím mohou probíhat bez viditelných příznaků, nebo potenciální riziko dědičných chorob.
Hlídejte si hladinu cukru v krvi
Hlídejte si hladinu cukru v krvi Diabetes mellitus čili cukrovka je složitá porucha látkové přeměny, které se projevuje zvýšenou hladinou cukru v krvi. Kvůli celosvětovému rozšíření si cukrovka vysloužila pojmenování epidemie třetího tisíciletí. Jen v Česku se aktuálně léčí přibližně 900 tisíc diabetiků. Nemoc může být dána geneticky, většinou je však způsobena nezdravým životním stylem, nadváhou a nedostatečnou fyzickou aktivitou. Pokud je cukrovka neléčená delší dobu, může vést k závažným zdravotním komplikacím. Pozorujete-li nadměrnou žízeň nebo časté močení, zajděte za svým praktickým lékařem nebo si nechte preventivně vyšetřit hladinu cukru v krvi.