Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací
MENU
Bezplatná linka: 800 800 234 Kontaktujte nás
cs
en
cs
en

Novinky z médií

Rakovinou ročně onemocní 90 tisíc Čechů

24.04.2018

Každým rokem u nás přibude kolem 90 tisíc nových onkologických diagnóz. S rakovinou se tak jen v roce 2015 léčilo 542 tisíc lidí.

více

Včasná léčba cukrovky může zabránit amputacím nohou

17.04.2018

Pouze včasná léčba cukrovky může podle lékařů zabránit vzniku diabetické neuropatie, která může vést až k amputacím nohou.

více

Sezení škodí podobně jako kouření

09.04.2018

Z četných studií vyplývá, že je škodlivé sedět několik hodin denně, ačkoli to je často v zaměstnání nezbytné.

více

Počet onemocnění klíšťovou encefalitidou roste

03.04.2018

Česká republika zůstává na prvním místě v počtu nakažených klíšťovou encefalitidou v Evropě a po loňském roce se ten náskok ještě zvýrazní.

více

Počet případů tuberkulózy za deset let klesl téměř o polovinu

26.03.2018

Počet případů tuberkulózy klesl za deset let téměř o polovinu. V loňském roce bylo podle předběžných dat léčeno 471 nemocných. Klesající trend nezhoršilo ani zrušení očkování.

více

Zdravotníci varují před nadměrnou konzumací cukru

19.03.2018

Děti ve věku šesti až patnácti let denně konzumují 140 % doporučené denní dávky cukru. Důsledkem je závislost na této potravině a nadměrný počet diabetiků v populaci.

více

Student vyvinul náramek, který může zachránit život

15.03.2018

Student Vysokého učení technického v Brně Svätopluk Blažej vyvinul náramek, který permanentně sleduje dech, puls a tělesnou teplotu.

více

Případů spalniček přibývá

12.03.2018

Případů spalniček nebezpečně přibývá. Choroba, která se před lety měla za „vyhubenou“, se od loňského roku objevuje u desítek lidí. Při zdravotních komplikacích přitom mohou být spalničky i smrtelné.

více

Čeští biochemici pracují na látce, která by mohla léčit jak rýmu tak virus zika

06.03.2018

První univerzální lék, který by léčil mnoho virů najednou, hledá vědec Evžen Bouřa se svými kolegy z Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd.

více

Vzácné choroby léčí v Česku osm nemocnic

01.03.2018

Vzácné choroby léčí v Česku osm nemocnic v Praze a v Brně. Pokrývají 18 z 24 skupin nemocí, letos přibudou další.

více

Diabetes nebolí a to je problém

26.02.2018

Vedoucí lékařka diabetologického centra Marta Klementová varuje před zvýšenou glykémií, která pacienta nebolí a člověk tedy nemusí vědět o tom, že jeho organismus trpí skrytou cukrovkou.

více

Chřipková epidemie v Česku

20.02.2018

Chřipková epidemie byla v Česku vyhlášena na začátku února. Do konce minulého týdne této virové nemoci podlehlo 33 lidí.

více

Češi podceňují prevenci

19.02.2018

Češi podceňují preventivní prohlídky, chodí na ně jen čtyři z deseti dospělých. Lékař by měl v rámci prohlídky pacienty poslat také na odběry krve.

více

V Česku bylo letos zaznamenáno už 11 případů spalniček

06.02.2018

V Česku bylo letos zaznamenáno už 11 případů spalniček, což je víc než za celý rok 2016. Loni byla epidemie v Moravskoslezském kraji, onemocnělo 130 lidí, v roce 2014 jich bylo přes 200.

více

Počet lidí s rakovinou tlustého střeva klesá

31.01.2018

Česká republika už není zemí s nejvyšším výskytem rakoviny konečníku a tlustého střeva na světě a s nejvyšší úmrtností na ně.

více

Zdraví národa

Proč má pro vás laboratorní vyšetření smysl
Proč má pro vás laboratorní vyšetření smysl Berete návštěvu lékaře spojenou s laboratorním vyšetřením jako nutnost nebo běžnou rutinu? Možná netušíte, jak cenné údaje o vašem těle může poskytnout, co se děje v zákulisí odběrového pracoviště a jak můžete výsledek vyšetření sami ovlivnit.
Renatin blog: 20 nápadů, jak si užít jaro
Renatin blog: 20 nápadů, jak si užít jaro Jarní období je plné možností. Tady je můj žebříček aktivit, které mám ráda. A co víc – dají se provádět pod širákem! Některé se řadí mezi starou dobrou klasiku, jiné jsou jen náhodné blázniviny. Spousta z nich se dá podnikat s dětmi, kterými občas neuškodí se zase stát...
Osvojte si lásku k jídlu a neplýtvání
Osvojte si lásku k jídlu a neplýtvání Životní styl „zero waste“ neboli život bez odpadu je poslední dobou na vzestupu. Jak název této filozofie napovídá, ideálem je nulový odpad. Snaha o prevenci a omezení plýtvání má za cíl ovlivnit vyčerpávání přírodních zdrojů a alarmující znečištění planety, které ohrožuje zdraví lidí, zvířat a rostlin. Základem je opětovné využívání všech možných zdrojů, s nimiž se v životě potkáváme. Co to znamená v praxi?
Proč je pátek třináctého smolný
Proč je pátek třináctého smolný Tento den je u mnoha lidí zažitý jako nešťastný. Očekávání katastrofy ji však možná ještě více přivolává, protože jak se říká, všechno začíná v hlavě. Obavy může následovat nervózní chování, které k neštěstí přispěje nebo ho způsobí.

Zjistěte i vy,
jak na tom jste

Trojboj: játra, slinivka a ledviny371 Kč Objednat online
Trojboj: játra, slinivka a ledviny
Funguje moje štítná žláza, jak má?952 Kč Objednat online
Funguje moje štítná žláza, jak má?
Vitamín D: aby netrpělo srdce ani nálada1745 Kč Objednat online
Vitamín D: aby netrpělo srdce ani nálada
Všechna vyšetření...